Peterschapsprojecten met en voor ondernemers: meer zekerheid voor continuïteit

Published on 02 May 2011

Op initiatief van Vlaams minister-president Kris PEETERS heeft de Vlaamse Regering beslist om in het kader van de peterschapsprojecten met/voor ondernemers een tweesporenbeleid te ontwikkelen. Organisatoren met ervaring bij het kwaliteitsvol organiseren van deze peterschapsprojecten zullen niet meer met projectsubsidies ondersteund worden in de toekomst, maar met langlopende beheersovereenkomsten. Voor nieuwe organisatoren blijft het bestaande subsidiemechanisme gelden. In totaal is een budget voorzien van 3 miljoen euro per jaar.

In het Vlaams Regeerakkoord 2009-2014 heeft de Vlaamse Regering de waarde van de peterschapsprojecten expliciet onderschreven en zich geëngageerd om via peterschapsprojecten ondernemers verder op te leiden en te begeleiden in elke fase van hun onderneming.

De peterschapsprojecten dragen vooral bij tot de professionalisering van de bedrijfsvoering binnen de onderneming; het stimuleren van ondernemerszin en -vaardigheden, het creëren van een faciliterend start- groei- en overnamekader, en het stimuleren van internationaal ondernemen.

Het tweesporenbeleid zal bestaan uit :
1. Het eerste spoor dat de relatie tussen de Vlaamse overheid en de peterschapspromotoren wenst te heroriënteren van een subsidiemechanisme naar een contractuele samenwerkingsvorm. De doelstelling bestaat erin, via langlopende beheersovereenkomsten, deze organisatoren aan te sturen die al minstens een aantal jaar peterschapsprojecten hebben georganiseerd en die in het verleden bewezen hebben dat ze aan hun verplichtingen hebben voldaan en op een kwaliteitsvolle manier peterschapsprojecten organiseren.
Met deze methode wordt beoogd peterschapsprojecten aan te sturen vanaf 1 januari 2012 tot 30 juni 2015 of dus over een contractperiode van 3,5 jaar en wordt voor elk jaar een bedrag van 2.300.000 euro voorzien.

2. Het tweede spoor dat verder werkt volgens de klassieke wedstrijdformule. Dit spoor geldt voor nieuwe organisatoren en organisatoren met onvoldoende track record. Voor deze categorie blijft het besluit van de Vlaamse Regering van 24 april 2009 tot toekenning van steun aan projecten ter bevordering van het ondernemerschap onverminderd van toepassing. Voor de oproep wordt een budget voorzien van 700.000 euro per jaar.

Hieronder vindt u het volledige persbericht.  Persmededeling_Peterschapsprojecten met/voor ondernemers: meer zekerheid voor continuïteit

 

This may interest you

02 July 2024

We are moving

On 12 August 2024, we will officially move to the new Marie-Elisabeth Belpaire Building, the most circular building of the Flemish government and named after one of the most influential women in Flanders in the late 19th and early 20th centuries. This changes both our postal and visiting address. Update our details in your contact database.
27 September 2023

Flanders Looks ahead to the Tenth European Framework Programme for Research and Innovation

Although Horizon Europe (= the ninth European Framework Programme for Research and Innovation) is only halfway through, preparations for its successor have already begun. Therefore, in Flanders, the Working Group 12 of the Flemish Stakeholder Platform for European Programmes (VEP), has drafted a reflection paper on the future FP10. A similar exercise was done in the past for the current Horizon Europe programme.
07 March 2021

Explore Flanders Blue Research and Innovation system

A new publication 'Gearing up our blue knowledge - Tackling ocean challenges in the UN Decade of Ocean Science' invites you to explore the Flanders Blue Research and Innovation system.

EN - Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.