Buitenlandse investeringen leveren België 6.100 nieuwe banen op, waarvan 82% in Vlaanderen

Gepubliceerd op 03 september 2018

De buitenlandse investeringen leverden vorig jaar 6.100 nieuwe banen op. Da's 13% meer dan het jaar voordien. Dat blijkt uit de jaarlijkse analyse van IBM: Annual report - Global Location Trends

Het grootste deel van de nieuwe arbeidsplaatsen, 5017, komt in Vlaanderen (+27%).

Videoverslag

(klik hier indien je hieronder geen video ziet)

(Bron: Trends - Buitenlandse investeringen veren op)

Dit kan je ook interesseren

08 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (8 oktober 2026)

O.a. verankeren van technologische ontwikkeling in Vlaanderen, annulering van het Plug Powerproject, beperkte gebruik van ecologische steunmaatregelen bij kmo's, impact van de hitte en de droogte op de Vlaamse economie, de heroriëntering van traditionele industriële sites naar een defensie- of veiligheidsbestemming door buitenlandse actoren en Europese ambitie op het vlak van ruimtevaart en maanexploratie.

07 oktober 2026

Commissie voor Werk, Economie, Wetenschap, Innovatie en Sociale Economie (WEWIS) (7 oktober 2026)

O.a. bescherming van au pairs, instellen van een plafond op de administratieve kosten die dienstenchequebedrijven aanrekenen, activering van werkzoekenden na het verlies van de werkloosheidsuitkering en transitie van werkzoekenden naar ondernemerschap.
02 oktober 2026

EU-nieuws deze week | 28 september - 2 oktober 2026

Onder de titel ‘EU-nieuws’ verzamelt het departement EWI voor u relevante items over economie, wetenschap en innovatie uit de EU-nieuwsstroom van de afgelopen week.

Blijf wekelijks op de hoogte

Wij brengen u wekelijks de laatste weetjes, publicaties en cijfers over economie, wetenschap en innovatie in Vlaanderen in uw mailbox.

Nieuwsgierig naar onze voorbije nieuwsbrieven? Bekijk hier ons archief.