Bevolking
‘Op welke vraag wil jij dat de wetenschap in Vlaanderen een antwoord biedt?’ Van 17 april tot 6 juni konden Vlamingen hun vragen voor de wetenschap stellen. Organisator van de campagne, het Fonds Wetenschappelijk Onderzoek – Vlaanderen (FWO), ontving meer dan tienduizend vragen.
Panels van experten gaan nu de vragen analyseren en clusteren, om te komen tot een Vlaamse Wetenschapsagenda. Die moet de wetenschappers de komende jaren inspireren om beter in te spelen op datgene wat leeft bij de bevolking.
10.599
Bij de start van de campagne op 17 april hoopte Vlaams minister voor innovatie Philippe Muyters 5.000 vragen te ontvangen. Uiteindelijk zijn het er dubbel zoveel geworden, namelijk 10.559.
Als we kijken naar de disciplines van de gestelde vragen, dan is iets meer dan een vierde gelinkt aan ‘gedrag en maatschappij’ (28%) en ‘wetenschap en technologie’ (26%). 18% valt onder biologie, 16% onder medisch en 12% onder cultuur.
(Bron: 5 markante feiten over Vraag voor de wetenschap)
Vlaamse Wetenschapsagenda
Panels van experten gaan in juni en juli met de vragen aan de slag om ze te analyseren en clusteren. In het najaar zullen burgers, wetenschappers en vertegenwoordigers van organisaties zich verder buigen over de vragen, tijdens interactieve sessies verspreid over Vlaanderen.
Het hele proces zal uitmonden in een Vlaamse Wetenschapsagenda, die wetenschappers wil inspireren om beter in te spelen op datgene wat leeft bij de bevolking. Die agenda wordt op 14 december overhandigd aan minister Muyters, tijdens het wetenschapsfeest Kennismakers in de Koningin Elisabethzaal te Antwerpen.